Degustace vín na Moravě

 

 

 

Dobrý den.

Zveme Vás k nám do sklípku na Jižní Moravě v obci Strachotín s nádherným výhledem na Pálavu.U nás můžete posedět s přáteli, rodinou, kolegy..... Při posezení Vám nabídneme degustaci vín, nejen klasickou,ale My Vám umíme nabídnout mnohem více. Stačí si jen vybrat z různých možností degustace a občerstvení.

 

 

Degustace-Sklep 

Při této degustaci ochutnáte vína z obce Strachotín, prohlédnete si sklípek a poté se dovíte o výrobě vína mnoho zajímavého. Od pěstování hroznů ve vinohradu na Jižní Moravě, až po finální výrobu vína.

Pro koho je Degustace-Sklep určena? Pro Vás, kteří by rádi ochutnali víno v příjemném prostředí. Zároveň se dozvíte, jak správně ochutnávat, co jsou pozdní sběry a proč se jim tak říká. Jak vinař vyrobí suché, nebo sladké víno a mnoho dalšího, Degustace s výkladem trvá asi 1 až 1,5 hod. a ochutnáte nejméně 8 vzorků vína. Cena je 180Kč/osoba degustující a 100Kč/osoba poslouchající

 

 

 

                                                                                Degustace pohoštění

Připravíme pro Vás speciální večer ve sklípku s degustací a velkým pohoštěním. Po celou dobu se o vás bude starat sklepmistr a vy můžete vypít vína ,,co hrdlo ráčí a hlava snese“ Program a uspořádání večera: Po ubytování v penzionu přijdete v podvečer k nám do sklípku a dostanete gulášek s cibulí. Následně, začne degustace, při které se můžete občerstvit ze studených mís. Po degustaci vytáhneme z udírny skvělé klobásky a také budeme servírovat kuřecí řízečky. Na závěr večera, Vás čeká čerstvě vyuzená vepřová kýta přímo z udírny. Na stole bude připraveno také pečivo, oříšky, ovoce, zelenina apod.

Pro koho je degustace pohoštění určeno? Pro všechny, co chtějí mít bezstarostný a perfektně připravený večírek s přáteli, nebo rodinou. Cena 600Kč/osoba.

 

 

Degustace Víno

Při této degustaci ochutnáte vinařova vína s prohlídkou sklípku a popovídáte si o vínech.

Pro koho je Degustace Víno určena? Pro všechny, kteří chtějí ochutnat vzorky, jaké vinař vyrábí a poté si můžete vybraná vína i zakoupit. Zpravidla se ochutnává 6 a více vzorků. Ochutnávka trvá asi 20 minut. Cena je 80Kč/osoba.

Degustace-specialista

Při této degustaci ochutnáváte vína s prohlídkou sklípku, stejně jako při programu Degustace-sklep, avšak s podrobnějším výkladem a povídáním o víně.

Pro koho je Degustace-Specialista určena? Pro všechny, co chtějí detailně vědět o výrobě vína v naší obci Strachotín, ale i slyšet různé příhody z vinařského prostředí. Doba trvání je 2 až 2,5 hod. Cena 260Kč/osoba degustující a 200Kč/osoba poslouchající.

 

Ze sklípku do sklípku

Jsme kamarádi vinaři a nabízíme Vám tuto možnost u nás v obci Strachotín. Vyberete si program degustace a počet sklípků, které chcete navštívit během vaší dovolené a my zařídíme vše ostatní. Budete překvapeni, jak rozdílná vína v naší vinařské vesnici Strachotín vyrábíme. Jak se říká, když dva dělají totéž, není to vždy totéž :-)

Pro koho je program Ze sklípku do sklípku určen? Především pro hosty, kteří jsou v naší obci Strachotín ubytováni , nebo poblíž ubytovaní déle jak 2 dny a zajímají se o vinařské umění místních vinařů s ochutnávkou vín. I při tomto programu doporučujeme využít programu Degustace-Sklep, při kterém se dozvíte mnoho zajímavého od každého vinaře.

 

 

 

Degustace-vinohrad  

Tento program Vám nabízí prohlídku vinohradu

přímo u nás ve Strachotíně, kde si prohlédnete rozdíly mezi odrůdami a také uvidíte rozdíl moštových a stolních hroznů. Tato prohlídka s výkladem vinaře probíhá po celý rok. V září má však jednu výhodu, může se ochutnávat přímo z keříku. :-) Skladba našich vinic: Veltlínské zelené , Ryzlink Vlašský , Muškát Moravský , Neuburské , Svatovavřinecké, Frankovka ….

Určeno pro konzumenty vína, kteří by rádi věděli, jak a kde se hrozny pěstují. Doba trvání je asi 1 hod. Cena je 180Kč/osoba.

 

 

 

Věříme, že tyto nabídky degustací s krátkým popiskem Vám usnadní výběr právě pro Vás. Pokud si nebudete jisti, který program zvolit, tak Vám doporučujeme program Degustace-Sklep. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé v ochutnávání vína.. Avšak pro velký zájem zvláště v letních a podzimních měsících nezapomeňte si degustaci objednat co nejdříve. A pokud si budete chtít v našem sklípku posedět, popít a pobavit se s přáteli, doporučujeme k degustacím něco k zakousnutí. Pro inspiraci si prohlédněte foto a v případě zájmu nám napište o vašich představách pohoštění.


 

Posezení při degustacích - video


Pozvání

Od Července do Října máme náš sklep ve Strachotíně otevřen denně. Naplánujte si cestu kolem s degustací našich vín přímo ze sklípku. Ochutnávka některých vín je zdarma. V podzimních měsících nabízíme také burčák bílý i červený. Posezení je pod stoletými kaštany s nádherným výhledem na Pálavu v těsné blízkosti Novomlýnských nádrží.

Kontakt:

Jiří Frieb

Sklepní 59

Vinařská obec Strachotín 69301

www.vinodegustace.cz

Mail prodej.vina@centrum.cz

Tel. 608 811 056

 

 

Doporučení od našich zákazníků

 

Dobrý den,


s partou deseti kamarádů jsme si v září 2013 objednali u Vás degustaci vín Vaší výroby. Na Moravu za vínem jezdíme s touto skupinou již řadu let a jsem velice rád, že právě ochutnávka u Vás s obohacujícím a zábavným výkladem patřila k nejlepším zážitkům který nám tato vinařská oblast za celá léta poskytla. Užili jsme si nejen kvalitní a chutná vína, vtipný odborný výklad s mnoha ponaučeními, ale i posezení v krásném prostředí s příjemnou muzikou.
Za celou naši skupinu bych Vám velice rád poděkoval a popřál mnoho dalších úspěchů ve Vaší profesi.
S přáním dobrého vína, Miloš Müller a přátelé z Turnova

 

Ahoj Jirko,


chtěli bychom Ti mockrát poděkovat za perfektně zařízený víkendový pobyt u Vás ve Strachotíně. Sice jsme počítali s větší partou,ale nakonec jsme zůstali my a taky si ten pobyt moc užili. Všechno bylo skvěle připravené,co se týče ubytování, degustací a vlastního výletu do Lednice.Ubytování bylo na úrovni v Penzionu,kde se o nás starala paní provozní. Potom ty dvě degustace u Jarka i u Tebe byli perfektně zorganizované,víno výborné,i klobásky i sýry a hlavně u Tebe ten „rodinný recept“ na kapra byl úžasný. Jen škoda,že jsi nám ho neprozradil !!!
Přejeme Ti mnoho dalších takových úspěchů a těšíme se na naše další shledání.
Jarda , Jitka , Martina a Tonda z Velvar 

 

škola Opatov 40 lidí –dvě třídy

Vážený pane Friebe

chtěla bych Vás pozdravit a ještě jednou poděkovat za uspořádání řízené degustace Vašich vín.Po náročném dopoledni, stráveném na neúprosném slunci Pouzdřanské stepi, se stal chlad Vašeho útulného sklípku pro nás vysvobozením. Jak rádi jsme zasedli v degustační místnosti k připraveným sklenkám! Musím přiznat, že s přihlédnutím k ceně - kvalita, rozsah a způsob prezentace ochutnávky, předčily naše očekávání.Vína byla podávána přehledně, od lehčích k těžším.Také jsme velmi ocenili podávání vychlazené vody a slaných tyčinek mezi ochutnávkami, takže se všem podařilo dokončit posezení v plné duševní a fyzické svěžesti a nic nám tak nebránilo si vychutnat chuť jednotlivých odrůd. Stalo se tak i zásluhou Vašeho přátelského a vtipného odborného výkladu mezi degustacemi. Ovšem nejvíce bych Vám chtěla poblahopřát ke kvalitě Vašich vín ! Samozřejmě jejich posuzování je individuální záležitostí, ale všichni jsme byli za jedno - jejich chuť byla vyvážená bez rušivých vlivů.Vrcholem gurmánského zážitku se stalo Vaše ledové víno a víno portského typu . 
Jsem ráda, že díky Vám - vinařům, se daří pokračovat v dlouholeté tradici a tím tak konkurovat kvalitou na trhu zahraničním vínům. 

Za skupinu Gymnázia Opatov děkuje RNDr. Iveta Žabová

 

Rychlé odkazy kde se píše o víně:

www.wine.cz